Бізнес Партнери || Аудиторська компанія

Щодо обов’язковості застосування Підприємством реєстраторів розрахункових операцій при продажу авіаквитків

 

З 1 липня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі –Закон про РРО).

Після набрання чинності вказаними змінами, підприємства, що надають послуги, та ряд інших суб’єктів господарювання, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО, касові апарати) у своїй діяльності. У зв’язку з цим, нами проведено аналіз питання щодо того, чи зобов’язані будуть Підприємства, що здійснюють продаж авіа та залізничних квитків  застосовувати РРО при продажу авіаквитків та вантажних перевезень.

 Стаття 9 Закону про РРО встановлює випадки, коли РРО не застосовуються. Серед цих випадків, коли РРО не застосовуються, пункт 4 статті 9 Закону про РРО:

при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів та квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.

Вказане положення закону надає право не застосовувати РРО при продажу проїзних і перевізних документів на авіаційному транспорті, тобто при продажу квитків на пасажирські авіаперевезення та оформленні вантажних авіаперевезень.

Однак, крім продажу проїзного чи перевізного документа (квитка чи авіанакладної), Підприємство повинно додатково оформляти:

1) розрахунковий документ;

2) звітний документ.

При цьому, вимога закону щодо видачі талонів, квитанцій, квитків з нанесеним друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю стосується лише автомобільних перевезень, і не застосовується до перевезень на авіаційному транспорті.

Таким чином, при продажу перевезень на авіаційному транспорті, можуть оформлятись електронні квитки без обов’язкового нанесення друкарським способом серії, номера, номінальної вартості квитка.

Для того, щоб Підприємства могли не застосовувати РРО при продажу авіаперевезень, крім оформлення електронного квитка чи авіанакладної, повинні  оформлятись також розрахункові та звітні документи.

Щодо оформлення розрахункових документів

Термін, що необхідно розуміти під розрахунковим документом визначено у Законі про РРО, згідно якого це:

- розрахунковий документ;

- документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек;

- розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів;

- надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Вказаним вимогам до розрахункового документа відповідає квитанція до прибуткового касового ордера. Дана квитанція має встановлену форму, яка підтверджує факт продажу авіаквитка, факт отримання коштів. Цю квитанція можна виконувати друкарським способом або заповнювати вручну.

Таким чином, вимогу щодо оформлення розрахункового документа буде виконано, у разі якщо при продажу авіаквитка на Підприємстві буде оформлено прибутковий касовий ордер про отримання коштів та покупцю квитка буде оформлено та видано квитанцію до прибуткового касового ордера.

 

         Керуючий партнер

 Наталія Цуприк

 

 

 
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Russian (CIS)

До уваги клієнтів

Prev Next

Чи виникають ризики податкових донараху…

Згідно з п. 4 ст. 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» використанням знака визнається: нанесення його на будь-який товар, для якого знак зареєстровано, упаковку, в...

10 лист. 2016

Щодо можливості здійснення оптової торгі…

            Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" внесено зміни до Закону України...

10 лист. 2016

Про порядок оформлення видаткових наклад…

  Оформлення видаткових накладних, які відносяться до категорії первинних документів здійснюється відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. №996-XIV  та Положення про документальне...

10 лист. 2016

Чи виникає ризик донарахування ПДВ на б…

У випадку, якщо Товариство використовує безкоштовну передачу  пакетів для пакування проданого товару покупцям та не відображає вартість пакету при продажі товару (в чеку клієнта) існує ймовірність спору з органами податкової...

10 лист. 2016

Резерв відпусток або як бути у 2016 році

Резерв відпусток або як бути  у 2016 році А чи потрібно нам створювати це забезпечення? Як відомо, за підсумками 2016 року (як і за 2015) податок на прибуток визначається шляхом коригування фінансового результату...

10 лист. 2016

Щодо обов’язковості застосування Підприє…

  З 1 липня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі –Закон про РРО). Після набрання чинності вказаними...

07 лист. 2016

Новий порядок проведення камеральної пер…

З метою організації роботи органів ДПС щодо проведення камеральної перевірки податкової декларації платника єдиного податку - фізособи - підприємця, затверджено орієнтовний порядок проведення таких перевірок.Зокрема зазначено, що під час прийняття...

25 вер. 2012

© 2012 Аудиторська консалтингова фірма "Бізнес Партнери"
Створення сайтів PBB-дизайн